INSTRUKTORZY

KOORDYNATOR PROJEKTU

Michał Krzywaźnia – pedagog, terapeuta, instruktor teatralny, reżyser i założyciel Teatru w Krzywym Zwierciadle. Absolwent Pedagogiki społecznej i resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Szczecińskim. Student Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (filia Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego) na Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. Animator kultury na terenie Miasta i Gminny Stepnica oraz Szczecina. Członek Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej. Od wielu lat prowadzi projekty edukacyjno-artystyczne, międzynarodowe na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pomysłodawca działań teatralnych na terenie Gminy Stepnica skierowanych do dzieci, młodzieży oraz seniorów.

PROWADZĄCY WARSZTATY

Marek Kościółek – warsztat teatralny (grupa młodzieżowa, pierwszy instruktor) – absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (filia Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego) na podyplomowych studiach Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży oraz absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, pedagog, instruktor, politolog. Założyciel maszewskiego Teatru Krzyk, którego jest reżyserem. Wieloletni aktor goleniowskiego Teatru Brama. Organizator ogólnopolskich festiwali teatralnych oraz międzynarodowych akcji społeczno-kulturalnych. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty teatralne.  Współzałożyciel Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej.


Maciej Ratajczyk – warsztat teatralny (grupa młodzieżowa, drugi instruktor) – instruktor teatralny, animator kultury, student Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku wiedza o teatrze, specjalność teatrologiczna przy katedrze Teatru i Dramatu. Założyciel i reżyser Teatru Kingdom Of Curvy Fork. Pomysłodawca i organizator festiwalu "Goleniowska Gala Oskara" oraz "Wolfram". Koordynator wielu działań teatralnych na terenie Goleniowa oraz Krakowa. Współpracuje z teatrami niezależnymi z całej Polski.

Katarzyna Suska – warsztat teatralny (grupa dziecięca) -  absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Kulturoznawstwo ze specjalizacją Edukacja Teatralna oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na kierunku Pedagogika Szkolna z Animacją Kulturalną w Olsztynie. Ukończyła Studium Teatralne: Warsztat Reżysera, Animatora Kultury przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Niegdyś aktorka teatrów niezależnych z Warmii i Mazur, obecnie związana ze Szczecińskim Teatrem Abanoia, zaangażowana w działania Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Współorganizatorka warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Szczecinie i Ostródzie.


Dobromir Strzelczyk – warsztat muzyczny – muzyk, instruktor muzyczny, pedagog, animator kultury na stałe współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy oraz szkołami w Wolinie. Absolwent WSP w Bydgoszczy na kierunku wychowania muzycznego. Członek Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Wolin - Jomsborg - Vineta. Koordynował wiele działań artystycznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Brał udział w licznych , warsztatach i projektach w kraju i zagranicą. Współpracował z grupami muzycznymi Qversion, BadRock. Prze wiele lat prowadził grupę folkową Gędźba. Z zamiłowania historyk, zajmuje się rekonstrukcją instrumentów dawnych.

Agnieszka Chamier Gliszczynska – warsztat promocyjno – dziennikarski - pedagog, socjoterapeuta, instruktor warsztatów multimedialnych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej. Trener Treningu Zastępowania Agresji TZA ART. Certyfikowany trener Outdooreducation. Koordynator realizator projektów edukacyjnych i profilaktycznych, również wśród grup osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Od kilku lat prowadząca warsztaty multimedialne oraz warsztaty umiejętności miękkich.

Karolina Babińska – warsztat kostiumowo – scenograficzny (grupa młodzieżowa) - studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Multimedia. Autorka warsztatów plastycznych i filmowych z dziećmi z młodzieżą w Teatrze Lalek Pleciuga oraz seniorami MOKu w Szczecin Dąbiu.  Własne prace filmowe łączy z warsztatami wykorzystującymi kreatywność i twórczość plastyczną uczestników.



Paulina Masłowska – warsztat kostiumowo – scenograficzny (grupa dziecięca) - absolwentka Historii Sztuki na UMK w Toruniu, studiowała Grafikę - Multimedia na AS w Szczecinie. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach oraz w Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie. Pogram zajęć opiera na teorii i historii sztuki, przy jednoczesnym ukazaniu możliwości twórczych, jakie dają nowe media i środki artystycznego wyrazu.

Irmina Łachacz – warsztat ruchowo – taneczny – animator kultury, pedagog, instruktor tańca sportowego oraz gimnastycznych form tanecznych. Ukończyła Zamiejscowy Wydział Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Studium Pomaturalne Szkoły Artystycznej TOP-ART w Szczecinie specjalizacja Taniec, Wyższą Szkołę Humanistycznej w Szczecinie na kierunku Pedagogika Tańca.. Aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku socjoterapia. Trener Outdoor Education. Licencjonowany Instruktor ZUMBA 


Tomasz Kubik – zajęcia kuglarskie (wsparcie w ramach warsztatu teatralnego) – aktor, instruktor, animator kultury, socjolog. Pasjonat klaunady i muzyki. Jest zawodowym klaunem i perkusistą. Tworzy własne spektakle, uczestniczyły w projektach edukacyjnych realizowanych na całym świecie min. w  Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Emeriatach Arabskich. Stworzył postać Klaun Tomi, którą rozwija i na jej bazie realizuje spektakle dla dzieci i dorosłych. Jako perkusista współpracował min. z : Pogodno, Indios Bravos, Abradab. 



Daniel Strzelczyk /DANKO/ - warsztat plastyczny (wsparcie w ramach warsztatu kostiumowo scenograficznego) – pedagog, instruktor, plastyk, animator kultury. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek i współzałożyciel  Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej w Szczecinie. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, malarstwem oraz edukacja artystyczną. Od wielu lat związany z Gminą Wolin, gdzie prowadzi zajęcia i działania artystyczne skierowane do dzieci i młodzieży.


OPIEKA PEDAGOGICZNA

Kinga Binkowska – opieka pedagogiczna grupa młodzieżowa - pedagog, aktorka teatru niezależnego, pasjonatka teatru. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, ze specjalnością wiedza o kulturze oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.  Niegdyś intensywnie związana z Teatrem Brama, stażystka Teatru Kana, współpracuje z Teatrem w Krzywym Zwierciadle i Teatrem Fundacja Akademia Sztuki. Uczestniczka i realizatorka wielu projektów teatralnych.  Prowadzi autorską grupę Teatrzyk pod Dziabągiem, złożoną z małych dzieci. Redaktor szczecińskiego oddziału Teatraliów. Ukończyła kurs Szkoła Pedagogów Teatru organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Aktualnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Pedagogiki Teatru. Zaangażowana w działania Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej.


Karina Olczak – opieka pedagogiczna grupa dziecięca – pedagog, absolwentka filologii polskiej. Na co dzień pracuje z młodzieżą, przybliżając jej podczas zajęć języka polskiego oraz wiedzy o kulturze szeroko pojętą kulturę.  Jest inicjatorką wielu wydarzeń kulturalnych oraz społecznych, działa w stowarzyszeniu DZIEJE SIĘ w Szczecinie. Organizowała Powiatowy Przegląd Teatralny „Zaczarowana dorożka''. Obecnie prowadzi grupę teatralną DŹWIGOZAURY, która zaistniała na scenie ogólnopolskiej w Przeglądzie Teatrów Uczniowskich organizowanym przez TVP.  W roku 2015 była wolontariuszką wspierającą działania grupy dziecięcej w ramach Lata w Teatrze „PRZESTRZENIE TEATRU”




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz